Maak kennis met de nachtvlinders van het Alblasserbos

Op 16 mei organiseert de Natuur- en Vogelwacht 'de Alblasserwaard' een nachtvlinderexcursie in het Alblasserbos. In mei gaat dit zomerse spektakel weer van start. De laatste twee jaar zijn in dit jonge bos meer dan 300 verschillende nachtvlindersoorten waargenomen.
Tijdens deze excursie worden speciale lampen opgesteld waar de vlinder op af komen. Met diverse deskundigen pendelt u heen-en-weer tussen de verschillende opstellingen, die in de directe omgeving van het Streeknatuurcentrum staan. Op het doek laten de vlinders zich vaak rustig bekijken en fotograferen, een leuke ervaring.
We hopen ondermeer op speciale soorten zoals de Kleine Wapendrager en de eerste Pijlstaartvlinders waaronder Populieren- en Pauwoogpijlstaart. Heeft u een zaklamp? Neem deze dan mee, omdat het terrein verder donker is.
We verzamelen om 21:30 op de parkeerplaats bij het Streeknatuurcentrum, Matenaweg 1 te Papendrecht. Deelnemers aan de excursie naar de Donkse Laagten eerder op de avond kunnen ook later aansluiten.
Maximum aantal deelnemers: 20.
Fotograaf: Hendrik Jan van Dijk.