Jorien Kamsteeg-Besemer in actie tijdens De Quizmarathon op SBS6
PAPENDRECHT - De Papendrechtse Jorien Kamsteeg-Besemer, die al enkele keren succesvol in actie kwam tijdens een spelshow op televisie, doet mee met het nieuwe spelprogramma op SBS6: De Quizmarathon.
En zoals de naam als doet vermoeden, is het een hele lange quiz, namelijk eentje van ongeveer 32 uur.
Achttien kandidaten moeten urenlang lang bewijzen over hoeveel kennis, doorzettingsvermogen, strategisch inzicht en wilskracht ze beschikken.
Waar in de meeste quizshows alle kandidaten al direct lijnrecht tegenover elkaar staan, gaat het er bij De Quizmarathon net wat anders aan toe: in deze spelshow is teamwork juist essentieel. Elke aflevering begint met de vorming van twee teams. In de eerste ronde worden deze willekeurig samengesteld, maar vanaf de tweede aflevering selecteren de best presterende spelers van de vorige ronde zelf hun teamleden.
Zodra deze teams gevormd zijn, gaat de strijd beginnen. De teams proberen zoveel mogelijk vragen correct te beantwoorden om zo de gezamenlijke jackpot te spekken en zichzelf veilig te stellen. En met name dat laatste is belangrijk, want aan het einde van elke aflevering moet het verliezende team iemand wegstemmen. Hij of zij speelt vervolgens een eliminatie-uitdaging tegen een door hem of haar gekozen tegenstander en de verliezer daarvan moet definitief het spel verlaten.
Rob Kamphues
De opzet van deze quiz klinkt misschien simpel, maar schijn bedriegt. De uitdaging van De Quizmarathon ligt 'm vooral in het razendsnelle tempo: alle zestien afleveringen worden in circa 32 uur opgenomen. Kijkers krijgen dus ook een unieke blik achter de schermen om erachter te komen hoe de deelnemers proberen wakker te blijven, of dat nu is met een ijsbad, een extra kopje koffie of een lekker energiedrankje.
Onderschat daarbij ook de rol van presentator Rob Kamphues niet. "Ik weet nog dat John de Mol het aan mij voorstelde en opperde het in één keer op te nemen. 'Geweldig idee, maar niet met mij', zei ik. Dat de kandidaten de weg een beetje kwijtraken vanwege de vermoeidheid, prima. Maar de presentator moet scherp blijven", aldus Rob. "Toch vonden we het allebei leuker dat de presentator ook gewoon naar de klote gaat."
Jorien Kamsteeg-Besemer
Ben je benieuwd hoe ver Jorien is gekomen? De Quizmarathon is vanaf maandag 18 november 2024 iedere maandag t/m donderdag om 20:30 uur te zien op SBS6.
Op de foto zijn alle deelnemers te zien. Jorien is degene die met haar arm in de lucht zwaait.