Regenboogpad opnieuw beklad – vandalen slaan toe na verwijdering camera
PAPENDRECHT - In de nacht van vrijdag 7 november op zaterdag 8 november 2025 hebben vandalen opnieuw het regenboogpad op de Veerweg beklad. Deze keer is niet een gedeelte, maar zijn alle vier delen van het regenboogpad besmeurd met een zwarte substantie.
Opvallend is dat de vernieling plaatsvond, kort nadat de beveiligingscamera was verwijderd en de herstelwerkzaamheden van de vorige beschadiging juist deze week waren afgerond.
De schade zorgt wederom voor extra kosten, die uiteindelijk door de inwoners van de gemeente worden gedragen. De daders zijn nog onbekend.
Het regenboogpad is sinds de oplevering in oktober 2022 al meerdere malen vernield.
Op 10 oktober is een deel van het regenboogpad met witte verf besmeurd.
Op 4 augustus is een deel van het regenboogpad in de kleuren zwart en wit geschilderd.
Eind oktober 2024 werden van acht tegels de coating (deels) verwijderd en enkele dagen later hadden jongeren een burnout met hun scooter op het regenboogpad gedaan, waardoor er een dikke laag zwarte rubber over de regenboogverf kwam.
Begin oktober 2024 werd met graffiti beklad met anti-homo teksten.
Begin juli 2023 was de coating deels verwijderd en waren er tegels omgedraaid.
Het is triest dat respect en vooral tolerantie nog steeds niet vanzelfsprekend zijn.
Of men nu voor of tegen het regenboogpad is, daar gaat het niet om. Verschillende overtuigingen, achtergronden of geloofsovertuigingen mogen nooit een reden zijn voor vernieling of haat.

Foto's: Papendrecht Media