Alle jubileumactiviteiten VV Papendrecht afgelast

30 maart 2020
Alle jubileumactiviteiten VV Papendrecht afgelast

PAPENDRECHT - In verband met het coonavirus heeft VV Papendrecht alle activiteiten in het kader van het 100-jarig jubileum afgelast, ook de activiteiten die na 1 juni zouden plaatsvinden.

Het bestuur meldt op hun website: "We leven in een rare tijd momenteel. Met zijn allen begonnen we vol enthousiasme aan dit nieuwe decennium. Het jaar 2020 moest het jaar van VV Papendrecht worden. Het jaar van ons 100-jarig jubileum. Het jaar waarin wij zouden terugdenken aan al die mooie momenten die onze vereniging heeft mogen meemaken. Het jaar waarin wij met zijn allen zouden vieren, dat VV Papendrecht al een eeuw bestaat.

Het liep anders. Opeens kwam het coronavirus heel dichtbij. Het virus bereikte Europa, Nederland en al snel Papendrecht. Sportpark Slobbengors moest op slot en de eerste activiteiten moesten worden uitgesteld. Een crisis die voor ongekende maatregelen zorgde en die ons allen thuishoudt. In het 100-jarig bestaan is er één keer eerder een jubileum van VV Papendrecht uitgesteld. Toen brak de Tweede Wereldoorlog uit. Het zegt veel over deze crisis en de gevolgen ervan. 75 jaar na de bevrijding zijn we een deel van onze vrijheid juist weer kwijt. Het is een zure ironie.

Met pijn in het hart hebben het bestuur en de Jubileumcommissie dan ook vanwege de huidige omstandigheden besloten, dat alle jubileumactiviteiten van dit voorjaar worden verplaatst naar 2021. Dit betekent, dat de volgende festiviteiten worden afgelast en verplaatst:

  • PUB-Quiz.
  • Reünie 40 – 60 jaar.
  • Koning Voetbal.
  • KNVB Zuid I G-toernooi.
  • Van ’t Geloof Penaltybokaal (jeugd).
  • Feestweek (met onder meer bedrijventoernooi, familiedag, theatervoorstelling 100 jaar voetbalvereniging Papendrecht, reünie 60+, Oranjeavond en de jubileumfeesten op vrijdag en zaterdag).

Alle activiteiten die na de maand juni op de planning staan, blijven vooralsnog staan. Het bestuur en de Jubileumcommissie blijven de situatie en de richtlijnen van de regering en het RIVM nauwgezet volgen. Voor deze jubileumactiviteiten is al 3 jaar voorbereiding geweest. Het is dus een zwaarmoedig besluit geweest, maar de leden van de Jubileumcommissie vertrouwen erop, dat zij het nog wel een jaar met elkaar uit kunnen houden.

Als afsluiting van deze treurige mededeling willen we toch eindigen met een citaat van Cees van den Heuvel uit de jubileumuitgave van 1945:

‘’Maar nu de oorlog voorbij is, en nu wij weer vrij zijn en vrij kunnen denken en spreken zoals een beschaafd mens dat wenst te doen, nu wij weer zijn en de sport kunnen beoefenen, zoals hij beoefend moet worden, nu is het de taak van de leden om weer met frisse moed aan de wederopbouw van onze vereniging te beginnen. Ik wil hiermede niet zeggen dat onze vereniging afgebroken is, in geen geval, want de gehele accommodatie van het terrein is eerder beter dan slechter geworden in de oorlogsjaren. Wat dat betreft staan wij klaar om een nieuw tijdperk te beginnen. Maar ik bedoel de goede geest van de leden die is in de oorlog achteruit gegaan, die sleur van saboteren en lijntrekken, wat in de oorlog zo goed geleerd is, die moet nu verdwijnen, en die kunt gij zelf doen verdwijnen, wanneer gij de tanden op elkaar zet en U zelf en een ander belooft uw uiterste krachten in te zullen spannen, tot wederopbouw van onze vereniging. En tot wederopbouw van de gehele maatschappij.’’

Mogen we deze woorden maar ter inspiratie nemen. Dat wij uit respect naar de vorige generaties deze crisis verstandig en met opgeheven hoofd doorstaan. Dat wij ook leren van deze crisis, dat we met zijn allen gelijk zijn. Dat wij met zijn allen wat meer aan elkaar gaan denken. En dat wij met zijn allen in de tweede helft van 2020 en in 2021 het 100-jarige jubileum groots gaan vieren".

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.