Voedselbank Papendrecht is heel blij in de huidige samenwerking met supermarkten in Papendrecht

09 december 2019
Voedselbank Papendrecht is heel blij in de huidige samenwerking met  supermarkten in Papendrecht

PAPENDRECHT - Het heeft wel enige tijd geduurd maar thans werken bijna alle supermarkten in Papendrecht wekelijks mee ten behoeve van de voorraad voor de wekelijkse voedselpakketten die de huishoudens die daarvoor in aanmerking komen  wekelijks op donderdag- en/of vrijdagmiddag kunnen ophalen op de locatie Coornhertstraat. 

Alleen Lidl werkt landelijk met Voedselbnak.nl. Jammer genoeg ziet de locatie Papendrecht daarvan weinig tot niets terug. “Maar wij moeten ook dat respecteren”zegt Ad Tromp, die de afgelopen maanden flink bezig is geweest om de supermarkten maar ook meerdere detaillisten bij de voedselbank te betrekken. En dat lukt tot op heden aardig. “Kan natuurlijk altijd meer want het samenstellen van een wekelijks pakket is  echt niet zo makkelijk zonder ook  regelmatig bij te kopen”. Maar ook daarvoor hebben wij gelukkig donateurs en sponsoren die ook dat mogelijk maken. Zoals bijvoorbeeld ook onze dit jaar nieuwe Opel ophaal-bestelbus. Geheel bij een vergaard door financiering van sponsoren. “De namen er van zijn op de bestelbus terug te vinden”.  “Toch gewoon top van deze ondernemingen “. 

Afgelopen woensdagmiddag kwamen (afdeling)- managers van de supermarkten maar ook vertegenwoordigers/eigenaren van diverse detaillisten bijeen voor nadere informatie, kop koffie en een gezamenlijke foto om ook deze samenwerking eens goed vast te leggen. Dus ook op de foto. “De inwoners van Papendrecht mogen gerust weten hoe betrokken het MKB in Papendrecht is bij de stichting Voedselbank Papendrecht”aldus Tromp. “Wij zijn echt blij met deze samenwerking”voegt Johan Aarnoudse , de voorzitter daar nog aan toe. Zij geven ons de hele week door producten die zij kunnen missen cq die niet meer voor de verkoop bestemd zijn maar wel aan alle criteria voldoen.” Verse producten als melk, pap e.d. en soms ook fruit  is lastig. Maar voor een aantal zaken daarvan kunnen we gelukkig tegen een behoorlijke korting inkopen doen. En we staan ook een aantal keren per jaar bij de winkeliers/supermarkten om ook via het winkelend publiek aan gratis producten te komen. Zo staan we a.s. zaterdag 14 december 2019 bij Albert Heijn op winkelcentrum Wilgendonk. Ook dan zijn onze vrijwilligers weer in touw. Wij willen dat het hele jaar rouleren. Rondom de feestdagen om toch een ieder op de feiten te drukken dat een volle provisiekast niet voor een ieder vanzelfsprekend is. Steeds dan bij  een andere supermarkt. De stichting kan ook best nog een aantal vrijwilligers voor bepaalde werkzaamheden gebruiken. Neem gerust contact op met het bestuur aldus de voorzitter Aarnoudse.

Ad Tromp kan het niet benadrukken. Detaillisten als AH, JUMBO (2 zaken), DIRK en MCD maar ook Bakker Vlot, Slager Erik Vis, De Heerlijkheid Papendrecht, Bakker Bart, Toko B”sSoulfood en diverse anderen die niet genoemd willen worden, ik ben trots op deze ondernemers, dat zij op deze manier vriend van de voedselbank zijn. Recent ontving men via Graafstroom Kaasfabriek als voedselbanken in de regio een partij van 5800 pondstukken kaas van een teruggekomen partij. We hebben dit mooi verdeeld in de gehele regio Ablasserwaard etc.. Contacten zijn zo belangrijk zegt Ad Tromp. En we kunnen nog voldoende steun gebruiken. Want echt de voedselbank Papendrecht is helaas ECHT  nodig. 

Dus wij hopen dat vele inwoners als zij zaterdag a.s. winkelen bij AH Wilgendonk ook iets geven aan onze stichting voor de komende feestdagen. Iets extra’s is dan altijd welkom en… men mag ook geld geven of donateur worden.

Op de foto van links naar rechts:
Gerard Vlot, Alinda en Piet Meerkerk (Dirk van den Broek), Loek v.d. Waal (Jumbo), Lenny Zwijnenburg (Jumbo), Bernadette Verbaan, (toko B'sSoulfood), Arjan Kamp (Albert Heijn,)
Ad Tromp, Annie Poelman, Johan Aarnoudse (allen voedselbank)

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.