Jubileumbijeenkomst 25-jarig bestaan PCOB afdeling Papendrecht

15 april 2019 door Hennie van der Zouw
Jubileumbijeenkomst 25-jarig bestaan PCOB afdeling Papendrecht

PAPENDRECHT - Hieronder het verslag van de jubileumbijeenkomst op 11 april 2019 t.g.v. het 25-jarig bestaan PCOB afdeling Papendrecht:

'Na het nuttigen van een kopje koffie of thee met een heerlijk gebakje, opende de tweede voorzitter Jan Slingerland de bijeenkomst met het welkom heten van alle aanwezigen. We mogen ons verheugen in een bomvolle zaal. In het bijzonder begroette hij de genodigden: burgemeester Moerkerke, wethouder Verver en dhr. Buddenberg, voorzitter van de landelijke KBO-PCOB. Ook een welkom voor vertegenwoordigers van de zusterverenigingen in de Drechtseden, gekomen uit Dordrecht, Sliedrecht en Alblasserdam, alsmede de vertegenwoordigers van ouderenbond De Ertepellers. Tenslotte heette hij ook Bertus Korver met echtgenote welkom, die deze middag zorgen voor een goochelpresentatie.

Zoals we gewend zijn, begonnen we met zingen van een lied, deze keer gezang 44, de verzen 1 en 3, waarna Jan een gebed uitsprak. Daarna werd Psalm 100 gelezen en hield Jan een korte meditatie n.a.v. deze psalm. Hierna zongen we de verzen 1 en 4 van psalm 100.

Vervolgens werd het woord gegeven aan burgemeester Moerkerke, die ons feliciteert met het 25- jarig jubileum. Het viel hem op hoe hij hier verwelkomd werd: welkom bij de oudjes. Zelfs behoort hij ook  tot de doelgroep, omdat hij de 50 al ruim is gepasseerd. Je komt al gauw in aanraking met de 4 v’s : vroeger, vervlogen, voorbij en voormalig. De burgemeester stelt voor om de naam PCOB om te dopen, wat de O betreft. De O staat voor Ouderen, maar volgens hem kunnen we beter ‘oordeelkundig’ van maken. Hiermee kreeg hij de lachers op zijn hand. Hij was ook verrast dat onze afdeling zo groot was en de zaal de zaal helemaal gevuld was.

Tenslotte overhandigde hij aan de beide voorzitters een cheque ter waarde van € 125, als cadeau namens de gemeente Papendrecht.

De tweede spreker was dhr. Buddenberg namens de landelijke PCOB. Ook hij feliciteerde ons met dit jubileum en vroeg zich af wat een vitale afdeling is. Deze steunt op twee pijlers: de drie O’s: Ontmoeting, Ontspanning en Ontwikkeling. Gezien het grote aantal aanwezigen concludeert hij dat onze afdeling wel een vitale afdeling is. Ook de lokale belangenbehartiging is een belangrijke pijler in het functioneren van de PCOB. Dit komt tot uiting via de WMO: Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Hij sprak de hoop uit dat onze afdeling regelmatig aan tafel zit met de hiervoor verantwoordelijke wethouder om de belangen betreffende het ouderenbeleid te bespreken. Hij benadrukte een voorbeeld te nemen aan de landelijke directeur Manon Vanderkaa, die deze belangen op landelijk niveau ter sprake brengt. Een voorbeeld is dat onze minister De Jonge het manifest heeft overgenomen betreffende het onderwerp ‘Voltooid leven’. Mede door de Ouderbond heeft hij geld beschikbaar gesteld, zodat er meer aandacht kan worden besteed voor deze problematiek. Maar goed, aldus dhr. Buddenberg, vandaag is het feest; geniet ervan, en wenste onze PCOB een lang en vitaal leven toe.

Vervolgens gaf Jan Slingerland dhr. Bertus Korver de gelegenheid zijn goocheltrucs te laten zien. Gaande de presentatie bleek Bertus een bijzondere goochelaar te zijn: hij legt namelijk ook zijn trucs uit. Dan blijkt hoe je als toeschouwer snel wordt afgeleid en niet door hebt dat door deze afleiding de truc eigenlijk heel simpel is. Toch stonden we vaak versteld hoe je bij de neus wordt genomen.


Op de foto: dhr. Bertus Korver

Na dit vermakelijk eerste optreden was het tijd voor de pauze. Hierin werd een drankje geschonken en werden heerlijke hartige hapjes uitgeserveerd. Inmiddels was dhr. Buddenberg weggegaan wegens andere verplichtingen en verliet ook de burgemeester de bijeenkomst.

Na de pauze trad Bertus voor de tweede keer op. Een erg vermakelijke truc was de act met de touwtjes. Deze kon hij, zo het scheen, opeens langer maken. Maar ook dat was slechts schijn en een handigheidje. Bij een volgende touwtjestruc mocht wethouder Verver nadoen wat Bertus voor deed. Maar bij hem lukte de truc en bij de wethouder uiteraard niet. Totdat ook deze truc werd uitgelegd en lukte het haar uiteindelijk toch! De act met het kistje was ook heel leuk. Het kistje was leeg, kon je zien. Maar door een slimme truc wist Bertus er tot tweemaal toe op onverklaarbare wijze een doos bonbons uit te halen. Deze werden door hem overhandigd aan Karel en Leny de Schrijver. Al met al was het een erg vermakelijke presentatie die menige aanwezige verteld liet staan.

Aan het eind gekomen van deze gezellige middag sloot Jan Slingerland de bijeenkomst af met het laten zingen van het lied: ‘Wat de toekomst brengen moge’, waarna hij voorging in dankgebed.
Hierna kon iedereen zijns weegs gaan, maar was er ook gelegenheid om nog een drankje en een hapje te nuttigen en een praatje te maken, waar heel wat aanwezigen gebruik van maakten. Zo mogen we dankbaar terugzien op een geslaagde middag in de hoop dat onze afdeling nog lange tijd mag voortbestaan.' Tot zover het verslag van de bijeenkomst over het 25 jarig bestaan van de PCOB-afdeling Papendrecht.


Foto v.l.n.r: Burgemeester Moerkerke, Andries van Dijk en Jan Slingerland.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.