Afscheid Thea Bouwman als dominee van de Bethlehemkerk

12 april 2017
Afscheid Thea Bouwman als dominee van de Bethlehemkerk

PAPENDRECHT - Dominee Thea Bouwman van de Bethlehemkerk heeft op zondag 9 april 2017 haar ambt als predikant neergelegd en is met vervroegd emeritaat gegaan.
Bouwman was al ruim een jaar met ziekteverlof en na een keuringsperiode is gebleken dat ze haar werkzaamheden als predikant niet meer kan uitoefenen.

Afgelopen zondag was er een speciale dienst, waarin ze afscheid nam van de gemeente.

Namens de Kerkenraad van de Bethlehemkerk sprak voorzitter Pieter de Vos de volgende woorden:

"Jammer dat we hier staan. Zo hadden we dat 12,5 jaar geleden niet bedacht, laat staan verwacht. Per 1 maart ben je niet langer predikant van onze gemeente. Maar je hoort nog steeds bij ons. Vanaf nu als gemeentelid van de Bethlehemkerk.

Na 25 jaar onderwijs kwam je in 2003 bij ons als pastoraal medewerker, een jaar later al kregen wij er een tweede predikantsplaats waarop jij werd beroepen. Na een week in functie vertrok onze eerste predikant Bram Tack naar Bodegraven en stond je er als consulent alleen voor.

Pastoraal werk, daar lag jouw grote betrokkenheid. Natuurlijk, ook het preken en bediening van sacramenten doop en avondmaal hadden je hart. Je eerste dopeling: Rosalique Stolker, vandaag las zij uit het Evangelie.
Je voelde je tot diep in je hart betrokken bij gemeenteleden. Van geboorte tot stervensbegeleiding toe. Kern van je werk, van je betrokkenheid was: de liefde van Christus uitdragen. Een instrument van onze Heer zijn. Je hebt in die periode veel meegemaakt, ook in het persoonlijke vlak. De fysieke brokken in je lijf, iedereen herinnert zich je beenbreuk tijden de Israëlreis, maar helaas volgende er meer fysieke tegenslagen. Maar ook de psychische brokken, de problemen gedurende het afgelopen jaar. En ook het huwelijk met Lex, zijn ziekte en overlijden. Ook hij was lid van onze gemeente. Het is een hele opsomming, het heeft allemaal plaatsgevonden in het midden van de gemeente.
Je leven gaat verder, nu met Bram aan je zijde krijg je het allemaal weer op de rit.

Opmerkelijk is jouw twijfel geweest om predikant te worden. Niet omdat jet het niet zou kunnen, maar vanwege je opvoeding, de traditie. Een vrouw als predikant.
Maria hielp je over de drempel. Je vertelde er over in een bijeenkomst, ik zal het nooit vergeten. Je zei: “De eerste die Jezus na zijn opstanding ontmoette en door moest vertellen aan zijn volgelingen was een vrouw, Maria. Dus waarom zou ik geen predikant mogen worden?”

Twee dingen nog die ik vorige week met je besprak en die ik toch genoemd wil hebben:
a. Jouw dank aan en waardering voor onze vorige predikant ds Labooij. Die tijdens jouw tegenslagen zonder problemen taken van je overnam. Op 30 april zullen wij de herdenkingsdienst bijwonen ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum.
b. Jouw passie voor het schilderen van iconen. Veel taferelen en betekenissen weet je in iconen te vangen. Weet je, ik ga er gewoon reclame voor maken. Ze zijn als kaarten te koop. Zie hier de voorbeelden. U vindt ze op internet www.theabouwmaniconen.nl

Wij danken je hartelijk voor je inzet voor onze gemeente, ondanks alle tegenslagen die je in de jaren bij ons hebt moeten incasseren. Dank je namens de kerkenraad – zo gaat dat officieel – maar vooral dank namens de hele gemeente.  In die dank betrekken wij ook Bram, van wie je zoveel steun hebt gehad. Ik heb de contacten met jullie beiden als heel waardevol en verdiepend ervaren. Maar we danken vooral onze God, die het jou ondanks alle tegenslag toch mogelijk maakte om zijn liefde, zijn koninkrijk uit te dragen.

Als dank hebben we bloemen, maar ook nog een cadeau. Uiteraard hebben we met Bram samengespannen en uit de verschillende opties en blijvend cadeau gekozen. Ik bied je hierbij namens de gemeente  een spiegelreflexcamera aan, maar je mag zelf bepalen welke jou voorkeur heeft. Dat mag je gaan doen bij Schievinck. Je krijgt nu dus geen camera maar een waardebon. Als ik jou was zou ik nog een weekje wachten met verzilveren. Gemeenteleden weten pas sinds tien dagen het rekeningnummer waarop zij een bijdrage kunnen storten. Op de waardebon zie je de stand van gisteren. Je kunt er al een mooie en goede voor kopen. Er komt ongetwijfeld nog wat bij.

Kind van God, het ga je goed, je blijft  gemeentelid en welkom in onze gemeente".

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.