‘De Papenhoeve’: kinderboerderij of gemeenteboerderij?

01 februari 2016
‘De Papenhoeve’: kinderboerderij of gemeenteboerderij?

PAPENDRECHT - In de volksmond staat ‘De Papenhoeve’ bekend als de kinderboerderij van Papendrecht. Ook de stichting die ‘De Papenhoeve’ beheert staat officieel te boek als Stichting Kinderboerderij Papenhoeve. De naam ‘kinderboerderij’ suggereert dat ‘De Papenhoeve’ speciaal in het leven is geroepen voor kinderen van onze gemeente en hun begeleiders.

Niets is echter minder waar. In de doelstelling die het stichtingsbestuur van de gemeente Papendrecht heeft meegekregen staat duidelijk verwoord dat de kinderboerderij ook een voorziening moet zijn voor andere doelgroepen zoals bijvoorbeeld ouderen uit verzorgingstehuizen. De kinderboerderij is daar ook op ingericht.

Helaas wordt van deze mogelijkheid nog weinig gebruik gemaakt. Onbekend maakt onbemind. Maar tot onze verrassing kwam enkele weken geleden op vrijdagmiddag een busje voorgereden van Stichting Waardeburgh uit Hardinxveld-Giessendam. Ons bestuurslid Monica van den Berg heeft ervoor gezorgd dat 6 mensen uit Zorgcentrum Pedaja een hele leuke middag hebben gehad.

Onze gasten hebben eerst in de warme bezoekersruimte een kopje koffie gedronken met een gevulde koek erbij. En omdat onze gasten niet meer zo goed ter been zijn en niet zo makkelijk naar de dierenverblijven konden lopen, zijn er enkele dieren naar de bezoekersruimte gebracht. Het werd bijzonder gewaardeerd dat op deze manier toch contact met de dieren mogelijk was.

Na anderhalf uur zijn de mensen weer teruggebracht naar het Zorgcentrum in Hardinxveld. Een leuk uitstapje in de januarimaand. Misschien ook iets voor de ouderen uit Papendrecht? Brengt mij weer terug bij de titel van dit artikel: Zou de naam ‘gemeenteboerderij’ niet beter passen bij ‘De Papenhoeve’ dan de naam ‘kinderboerderij’?

Door Adrie van den Adel

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.