Gemeente verlaagt lokale lasten met meer dan €100,- per huishouden

18 oktober 2016 door Hennie van der Zouw
Gemeente verlaagt lokale lasten met meer dan €100,- per huishouden

PAPENDRECHT - De begroting van de gemeente Papendrecht heeft jarenlang in het licht gestaan van voorzichtigheid, vooral vanuit de wetenschap dat er sprake is van broos herstel van de economie. Voor de begroting van de komende jaren geldt nu dat voorzichtigheid plaats kan maken voor gematigd optimisme. Eerder dit jaar werd al een positief financieel beeld voor de gemeente zichtbaar, de economie werd redelijk stabiel en de koopkracht stijgt volgend jaar over de hele linie.

Wethouder Anouk van Eekelen: 'We zijn een kleine gemeente met lage lasten voor inwoners en een hoog niveau van voorzieningen. In 2017 ontstaat een financieel voordeel door een andere systematiek. Wij geven dit voordeel aan de inwoner door een verlaging van de lokale lasten met meer dan € 100,- per huishouden. En toch zijn we in staat om aan de kwaliteit van onze gemeente te blijven werken. Dat doen we samen met onze bedrijven, instellingen en inwoners.'

Kwaliteit
In Land van Matena wordt een bijzondere woonwijk voorbereid, in samenspraak met de toekomstige inwoners. In de openbare ruimte werken we aan het verbeteren van de kwaliteit van het groen en investeert de gemeente de komende jaren fors in het oplossen van achterstallig onderhoud.
Voor het behoud en versterking van de kwaliteit van het middelbaar onderwijs is nieuwe huisvesting een voorwaarde. In 2017 worden de plannen voor de nieuwe huisvesting uitgewerkt.

Centrumfunctie versterken
In 2017 staat de oplevering van de nieuwbouw Den Briel gepland. In combinatie met het nieuwe marktplein en het vernieuwde gemeentehuis geeft dit een positieve kracht aan de aantrekkelijkheid van het centrum. Dit verstevigt de centrumfunctie die onze gemeente vervult in de West-Alblasserwaard. Ook maken meer evenementen het centrum nog levendiger. Papendrecht heeft veel te bieden, met ondernemers en organisaties gaat de gemeente dit op de kaart zetten en promoten.

Verzelfstandigen van theater en sportvoorzieningen
Door te verzelfstandigen krijgen het theater en de binnensportvoorzieningen meer vrijheid om te ondernemen en zo gemakkelijker met minder financiële steun van de gemeente rond te komen. In het jaar 2017 zal de gemeenteraad voorstellen voor de verzelfstandiging ter besluitvorming voorgelegd krijgen.

Communicatie
Om voor inwoners zo transparant mogelijk te maken waar de inkomsten van de gemeente vandaan komen en hoe de gemeenten het geld in 2017 uitgeeft, is er dit jaar voor het eerst een 'begroting in één oogopslag'. In een korte film lichten burgemeester en wethouders toe wat de speerpunten voor 2017 zijn en er komt een begrotingsapp beschikbaar.

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.