Titelwedstrijd nieuwe boek Nico Knol groot succes

12 september 2014 door Hennie van der Zouw
Titelwedstrijd nieuwe boek Nico Knol groot succes

PAPENDRECHT - Het nieuwe fotoboek over de jongste geschiedenis van Papendrecht is met ingang van nu te koop. Met hulp van de inwoners van ons dorp heeft het boek een fraaie titel meegekregen.

Nico Knol legt uit:" In juli van dit jaar was de inhoud van het boek gereed en kon de drukker aan de slag. Lang heb ik lopen verzinnen welke titel het boek moest krijgen. Via een oproep in de lokale kranten om een toepasselijke titel te verzinnen kreeg ik per e- mail in totaal 66 verschillende suggesties voor de titel. De keuze is gevallen op de titel: ”Papendrecht verbeeld”. De inzender is Nathalie Looij uit de Vondellaan. Zoals eerder beloofd ontvangt zij als winnaar een gratis boek.

In het bijgaande relaas heeft zij goed kunnen omschrijven waarom ze tot deze titel is gekomen.

- Goedemorgen. In het Papendrechts Nieuwsblad zag ik uw oproep om mee te denken over een nieuwe naam voor uw uit te komen boek. Vanmorgen werd ik wakker en dacht aan de Witte Brug die vandaag gaat verdwijnen. Automatisch dacht ik toen aan uw krantenartikel en ineens kreeg ik de volgende titelnaam in mijn gedachten binnen: “Papendrecht verbeeld”. Daarmee doelend op de beelden die u van ons dorp heeft gemaakt. Verbeelden komt ook uit de fantasiewereld (verbeelding). Iets dat je je verbeeld over hoe iets is, wordt of had kunnen zijn. Kort maar krachtig zegt het alles waar het boek over gaat. De foto’s brengen duidelijkheid in onze verbeelding over hoe Papendrecht was, is en ooit zal worden. Voor elke generatie een andere verbeelding van het onbekende uit een ander tijdperk. Hartelijke groet, Nathalie Looij. -

Bij deze dank aan alle inzenders die de moeite hebben genomen hun gedachten te laten gaan over een originele titel voor het nieuwe boek. Prettig om daar uit op te kunnen maken dat het leeft en daarmee lijkt mijn verwachting gerechtvaardigd dat het fotoboek een zonnige toekomst tegemoet gaat en een mooie aanvulling zal zijn op de voorgaande boeken over ons dorp.

Luchtfoto’s uit de jaren zeventig.
In het boek zijn 448 kleuren- en zwart-witfoto’s opgenomen. De foto’s zijn voorzien van teksten die feitelijke informatie geven over het betreffende beeld. Een belangrijk gegeven is altijd de periode of het jaartal waarin de foto’s gemaakt zijn. Als er mensen op de foto staan heb ik zoveel mogelijk de namen proberen te achterhalen en vermeld.

De vele luchtfoto’s die ik in de jaren zeventig heb gemaakt zullen voor veel mensen reden zijn om ze met aandacht te bekijken want ze geven goed aan hoe het dorp is veranderd door slopen en bouwen.

De foto’s in het boek laten eerst het centrum van het dorp zien, zoals de Veerstoep, het voormalige winkelcentrum, de jachthaven en gaat dan verder naar het Bosch, ’t Zand, de Kerkbuurt met de oude en nieuwe kerktoren, alle gesloopte huizen aan de Visschersbuurt tot en met het Oosteind en de Tiendweg.
Naar het westen toe toont het boek het Westeind, de Geul, de locatie waar in 1953 de dijk is doorgebroken, het gemaal, de Boezemsingel en alle verdwenen woningen aan de Noordhoek en de Hoogendijk.

Met deze opsomming is de inhoud van het boek nog lang niet compleet. In het boek komt u ook foto’s tegen van bijvoorbeeld vrouwencafé Balsemien aan het Westeind, viering van Koninginnedag op het Plein, georganiseerd door Buurtvereniging ’t Zand, verder ook foto’s van het privémuseum van de bekende Papendrechtse kunstverzamelaar Nanne Harm Luigies, historische foto’s van Vliegtuigfabriek Aviolanda en nog veel meer.

De vele honderden foto’s geven een beeld over de periode van 1970 tot 2010, met uitschieters naar beneden en naar boven.

Verkoop vanuit huis
Het nieuwe boek is te koop met ingang van 13 september op het huisadres van de auteur: Nico Knol, Schoolstraat 116 (bij voorkeur op vrijdag en op zaterdag).

De oplage bestaat uit 250 exemplaren. Het boek omvat 160 pagina’s en  kost Euro 39.50.

Telefonisch of via e-mail boeken reserveren is mogelijk: tel. 06-53234967/ info@fotonicoknol.nl.

Het nieuwe boek is ook verkrijgbaar op de jaarlijkse dia-avond van Stichting Dorpsbehoud. Deze avond wordt gehouden op donderdag 30 oktober in Theater de Willem," aldus Nico Knol.

Onderschrift foto: De ingang van winkelcentrum de Meent aan de Veerwegzijde in 2004. Kort daarna is men begonnen met sloop.

Gerelateerde wijken:
Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.