Kees de Ruyter:"Als ChristenUnie lopen we niet weg voor onze verantwoordelijkheid"

20 januari 2014

PAPENDRECHT - Kees de Ruyter, lijsttrekker van de ChristenUnie Papendrecht, is enthousiast voor de gemeenteraadsverkiezingen die er aan komen. Hij blikt terug op de afgelopen raadsperiode waarin de ChristenUnie een deelnam aan het College van B&W en met Wilco Scheurwater een wethouder leverde:

Kees de Ruyter:"Een van deze speerpunten is het nemen van verantwoordelijkheid. Wij geloven, dat we als christen geroepen zijn om onze verantwoordelijkheid te nemen voor de samenleving. Ook voor onze gemeente Papendrecht. Dit hebben we getoond, door gedurende 2 achtereenvolgende periodes deel te nemen aan het Papendrechtse college. Het nemen van verantwoordelijkheid betekent soms ook, dat je minder populaire maatregelen moet nemen.

Verantwoordelijkheid zal de komende raadsperiode voor de CU Papendrecht een belangrijk punt zijn. We willen juist in moeilijke tijden als christelijk-sociale partij de handen uit de mouwen steken en ons inzetten voor u en voor onze gemeente. Dat doen we vanuit onze persoonlijke betrokkenheid bij onze samenleving en vanuit onze christelijke overtuiging. Christelijk-sociaal, dienstbaar, duurzaam.
Niemand leeft voor zichzelf en niemand mag aan zijn eigen lot worden overgelaten. We geloven dat mensen tot bloei komen als ze zich voor elkaar verantwoordelijk voelen en zorg dragen voor elkaar. We zetten ons daarom in om onmenselijke situaties van verslaving, armoede en eenzaamheid tegen te gaan en te voorkomen.

Als inwoners van onze gemeente zijn we geen losse eenheden die met de rug naar elkaar toe staan. We zijn als mensen en samenlevingsverbanden op elkaar aangewezen. Gezinnen, scholen, kerken, bedrijven en organisaties van burgers (sportclubs, verenigingen e.d.) vormen de basis van de samenleving. Daarin wil de ChristenUnie investeren.

Religieuze en culturele verschillen kunnen in de praktijk lastig zijn, maar als we elkaar de ruimte geven en elkaar respecteren, dan kan diversiteit de gemeenschap versterken. Wij willen ons inzetten voor de vrijheid van godsdienst en levensovertuiging en voor het bijzonder onderwijs.
Wij willen ons inzetten voor duurzame economische ontwikkeling. Goede zorg voor de schepping en dus voor mens, natuur, landschap en milieu heeft onze grote aandacht en betrokkenheid.
Het is een belangrijke taak van de gemeente om criminaliteit en overlast tegen te gaan. Met elkaar kunnen we iets doen tegen hufterigheid op straat en vervuiling van onze leefomgeving.
We hebben elkaar nodig. Samen kunnen we iets moois van onze gemeente maken. Wij zullen daar van onze kant alles aan doen, daar kunt u van op aan!"

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.