Dick de Wit: "Compliment voor onderhoud openbaar groen"

19 augustus 2013

PAPENDRECHT -  "Zoals u bekend verondersteld moge worden, ben ik een gekend en fervent tegenstander van de investering in een nieuwe (duurzame) kinderboerderij: ik (en ik niet alleen) vind die investering (€ 600.000) weggegooid geld en het bedrag dat daarmee gemoeid is, had mijns inziens beter aan renovatie kunnen worden besteed.
 
In een democratisch bestel beslist echter de meerderheid en de huidige coalitie in de Papendrechtse gemeenteraad (PAB, VVD, CDA, CU en D'66) zette het licht voor de onderhavige investering op groen, zonder daarbij aan enig dualisme te doen en zonder daarbij de wensen van de Papendrechtse bevolking te kennen of te hebben gepeild. Ik ben benieuwd of de Papendrechtse burger zich nog wel over het uiteindelijke plan mag uitspreken, maar gelet op het standpunt van de coalitie ben ik bang van niet.
 
De (gemeenteraads)verkiezingen komen er weer aan en ziedaar het CDA staat al in de startblokken en wil graag weten wat u, de kiezer, er van vindt en stelt zelfs en ik citeer fractievoorzitter Egbert Lichtenberg: voor een goed functionerende samenleving zijn (....) betrokken inwoners van levensbelang. Datzelfde CDA stemde tijdens de gemeenteraadsvergadering over de investering in de duurzame kinderboerderij volmondig met de plannen van haar wethouder (knuffel Kees Koppenol) in en presteerde het zelfs aan hem een niet al te duurzame plastic tractor met aanhangwagen te overhandigen voor de nieuwe kinderboerderij, zonder daarbij rekening te houden met duurzaamheid, noch met feit dat de plaatselijke Rabobank nog niet zo heel lang geleden voor een kleine € 1.000 aan trapautootjes en dergelijke aan de kinderboerderij te schenken, maar ja, als je daar nooit komt, weet je dat ook niet. Betrokken inwoners werden echter niet gehoord, maar zijn volgens Egbert wel van levensbelang.......
 
Het PAB zal dadelijk ook wel weer proberen uw stem te krijgen, doch bedenk daarbij wel dat datzelfde PAB in haar vorige verkiezingsprogramma het Slobbengors nog voor heilig verklaarde om vervolgens klakkeloos accoord te gaan met bebouwing van datzelfde Slobbengors ten behoeve van het hoofdkantoor van Fokker, dat nota bene ook nog eens door de Papendrechtse burger betaald gaat worden, dankzij wethouder Korteland van het VVD.
 
Over VVD gesproken, die partij houdt zich de laatste tijd opmerkelijk rustig in onze gemeente. Niet zo verwonderlijk vind ik, want die partij laat tijdens gemeenteraadsvergaderingen soms haar tanden zien, om vervolgens de coalitie volop te blijven steunen. Dat men niet eens weet hoeveel de werkelijke personeelskosten van de kinderboerderij bedragen, kan je die partij eigenlijk niet eens euvel duiden, want ook de overige partijen in onze gemeenteraad (met uitzondering van SGP en lijst Lammers) zijn daarvan niet op de hoogte.
 
Maar eigenlijk wil ik het in deze kolommen helemaal niet over de politiek en de komende verkiezingen hebben, neen, ik wil het over ons openbaar groen hebben en dan kom ik automatisch toch weer uit bij Kees Koppenol, wethouder namens het CDA in het Papendrechts College. In zijn portefeuille heeft hij de verantwoording voor het openbaar groen en de groenvoorziening.
Nu zijn er wel eens mensen, die denken dat ik iets tegen voornoemde wethouder heb. Dat is niet waar, al deel ik meestentijds zijn standpunten niet, al spreekt hij niet altijd de waarheid (maar dat doen meerdere politici niet) en laat hij wat al te veel zijn gezicht in de media zien, maar dat terzijde.
 
Ik wil die wethouder en zijn mensen eigenlijk complimenteren. Complimenteren met de wijze waarop zij het openbare groen in onze gemeente beheren en verzorgen. Keer op keer geniet ik van het groen en de kleurrijke beplanting in onze gemeente en de wijze waarop dat wordt onderhouden.
 
Ik mag toch hopen dat het openbare groen in onze gemeente niet getroffen wordt door de bezuinigingsdrift van aartsbezuiniger Korteland (VVD). Onze gemeente moet vooral leefbaar blijven en een goed voorzieningenniveau houden. Ook (school)zwemmen is daarbij van levensbelang, zoals de laatste tijd pijnlijk is gebleken, mijnheer Lichtenberg.
 
En hierbij wil ik het laten, echter niet nadat ik gezegd heb, dat ik voor een leefbaar Papendrecht stem".
 
Dick de Wit

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.