De Lage Waard beste middelbare school van Nederland

09 januari 2009
De Lage Waard beste middelbare school van Nederland

PAPENDRECHT - De havo- en atheneumafdeling van De Lage Waard aan de Vijzellaan is de beste school van Nederland. Dat concludeert Elsevier in haar jaarlijkse onderzoek.

Dagblad Trouw plaatste De Lage Waard in december al bovenaan haar lijstje. Elsevier hanteert iets andere criteria. Het verschil zit met name in de periode die onderzocht wordt. Bij Elsevier is die wat langer, waardoor De Lage Waard de koppositie bij het weekblad moet delen met het Calvijn College in Goes.

Excellent
“We hadden van de onderwijsinspectie al gehoord dat we ‘excellent’ gescoord hadden. We waren dus niet echt verbaasd met de uitslagen van Trouw en Elsevier, want zij baseren hun onderzoek op de cijfers van de onderwijsinspectie.”
Desalniettemin is algemeen directeur L.H. Kroos blij en tevreden met de uitslag. De school scoort traditiegetrouw hoog als het gaat om slagingspercentages, gemiddelde cijfers en de snelheid waarmee leerlingen hun schoolperiode afronden.

Het geheim
“Ons geheim? Als ik het wist zou ik het iedereen vertellen. Ik denk dat het een combinatie van factoren is. Het heeft te maken met betrokken en deskundige mensen die bij ons op de school werken, en daarmee bedoel ik niet alleen de leerkrachten. Daarnaast moet dat ondersteund worden door leerlingen die zich willen inzetten en ouders die achter de school en de leerlingen staan.”
De christelijke identiteit speelt volgens Kroos ook een rol. “Dat is een stille, verborgen maar zeker aanwezige kwaliteit op onze school, waarmee ik overigens niet wil zeggen dat niet-christelijke scholen niet goed zouden kunnen zijn. Maar het heeft op onze school in ieder geval een positieve invloed.”

Bagatelliseren
Ondanks de euforie bagatelliseert Kroos de onderzoeken van Trouw en Elsevier enigszins. “Wij zijn de beste van Nederland als je naar de gegevens kijkt van de inspectie, maar daarin gaat het alleen om de cijfers. Er gebeurt op een school natuurlijk nog méér dan alleen hard leren.”
“Wij zien het helpen van leerlingen in hun ontwikkeling als onze hoofdtaak en dat houdt veel meer in. Daar horen aandacht en begrip bij, een goede werkomgeving en een klimaat waarin iedere leerling wordt gezien. Voor die combinatie wil De Lage Waard blijven staan. En daarvoor is iedere dag ieders inzet nodig.”

De VMBO-afdeling van De Lage Waard, aan de Burgemeester Keijzerweg, heeft overigens ook bovengemiddeld goed gescoord bij de test.

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.