Papendrechter Ad Raaijmakers in de race voor ANBO-Ledenraad

10 mei 2013
Papendrechter Ad Raaijmakers in de race voor ANBO-Ledenraad

PAPENDRECHT - Vanaf vandaag (vrijdag 10 mei) mogen alle ruim 180.000 leden van ANBO hun stem uitbrengen op een van de 57 kandidaten voor de nieuwe ledenraad. ANBO zoekt 25 sociale, communicatieve, zelfstandige en bestuurlijk ervaren afgevaardigden. Na drie jaar van versterking en modernisering, wordt hiermee een begin gemaakt met de overgang van getrapte naar directe democratie. Alle leden hebben één stem. “Ik ben heel trots op deze stap. ANBO bestaat nu 112,5 jaar en leden krijgen met de Ledenraad nog meer directe invloed op ons beleid”, aldus ANBO-directeur Liane den Haan.

ANBO Anders
De verkiezing en installatie van de Ledenraad als hoogste orgaan van ANBO is onderdeel van het versterkingstraject ANBO Anders, dat als doel heeft de relevantie en toekomstbestendigheid te vergroten. Daarnaast zijn de statuten gemoderniseerd, krijgt ANBO een directeur-bestuurder, gecontroleerd door een Raad van Toezicht, en zetten vrijwilligers hun deskundigheid in via netwerken. Met de decentralisatie van taken door het kabinet Rutte II - zoals bijvoorbeeld een flink deel van de uitvoering van de AWBZ naar de gemeenten - is de koersverandering van ANBO geen overbodige luxe.

Meedenken, meepraten, meebeslissen
De Ledenraad zal zich vooral bezig houden met meerjarenkoers van ANBO. Den Haan: "Er is veel deskundigheid in het land. Daar moeten wij gebruik van maken. Met elkaar moeten we zorgen dat we de belangen van onze leden zo goed mogelijk behartigen. Samen: voor, door en met onze leden. Dat is de toekomst van een krachtige belangenbehartiging."

Ad Raaijmakers
Ad Raaijmakers wil zich blijven inzetten voor de doelstellingen van ANBO: behartiging van belangen van senioren, zowel landelijk als lokaal. Die inzet kan hij ook leveren in de Ledenraad. Door zijn werkervaring is hij uitstekend op de hoogte van het functioneren van de overheden. Komt in de Ledenraad belangenbehartiging aan de orde, dan is zijn inbreng daar van waarde. Door opleiding en bestuurlijke ervaring kan hij ambtelijke en juridische stukken goed 'verteren' en dat zal voortdurend nuttig zijn voor de Ledenraad.

Verder is het van belang dat de ANBO-leden vernemen wat er in de Ledenraad wordt gedaan en besloten is en waarom. Ad wil zich inzetten voor goede communicatie tussen Ledenraad en ANBO-leden. De ledenraad is het hoogste orgaan van ANBO en Ad zal er voor waken dat die status gerespecteerd wordt.

Wat levert het Ad op als hij in de ledenraad zit? Hij is daardoor goed op de hoogte wat er in verband met seniorenbeleid speelt, en dat is belangrijk voor hem om goed te kunnen functioneren bij andere activiteiten, zoals de plaatselijke Wmo-raad en het Wmo-netwerk van ANBO. Als lid van de Ledenraad is hij actief bezig in de maatschappij en dat houdt Ad scherp en bij de tijd!

Ad Raaijmakers heeft ambtelijke en bestuurservaring, onder meer als bestuurslid bij ANBO in Flevoland/afdeling Papendrecht en de Wmo-adviesraad in Papendrecht.

Leden kunnen stemmen tot 31 mei, 18:00. Meer informatie is te vinden op www.anbo.nl/de-vereniging/ledenraad

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.