Gemeente inventariseert mogelijke locaties voor opvang vluchtelingen
PAPENDRECHT - Vanwege de oorlog in Oekraïne, zijn tienduizenden inwoners uit dat land op de vlucht geslagen. Ook in Nederland zijn inmiddels honderden vluchtelingen aangekomen. De gemeente Papendrecht is op dit moment bezig met een inventarisatie van mogelijke locaties voor opvang van gevluchte Oekraïeners.
De gemeente zet zet het liefst in op locaties waar vluchtelingen kunnen worden opgevangen voor 'een wat langere tijd'. Hiervoor zal accommodatie geschikt gemaakt moeten worden, maar dat zal even tijd kosten. De gemeente heeft daarom allerlei organisaties zoals kerken en verenigingen een mail gestuurd met de vraag of er een locatie is voor korte tijd kan dienen als 'noodopvang'.
Er komen van alle kanten reacties op het verzoek: sportverenigingen, ondernemers, zelfs het Dierenasiel wil graag met in gesprek over opvang van meegenomen huisdieren. Papendrecht helpt Oekraïne!