Regenboogpad gepland aan de Veerweg ter hoogte van Vondelpark
PAPENDRECHT - Na een initiatief van mevrouw Schraven, is op 24 februari door de gemeenteraad een motie aangenomen, dat in Papendrecht een regenboogpad dient te worden aangelegd. Daarbij diende de keuze voor de locatie in overleg bepaald te worden tussen een vertegenwoordiger van het college en mevrouw Schraven (ondersteund door enkele raadsleden van fracties die de motie indienden).
Wethouder Verver heeft dit voorjaar twee gesprekken over de locatiekeuze gevoerd. In de eerste bijeenkomst zijn mogelijke locaties geïnventariseerd, voor de tweede bijeenkomst zijn de voor- en nadelen c.q. mogelijkheden en onmogelijkheden in kaart gebracht.
Bij de gesprekken waren de volgende personen aanwezig: Marije Schraven (docent Lage Waard), Chris Grimmius (GroenLinks), Niels van Heteren (D66), Martijn Geurs (PvdA) en Hendrika Hoekstra (OP).
In goed overleg is de keuze gemaakt dat de (middenbermen van de) voetgangersoversteekplaats Veerweg ter hoogte van het Vondelpark de beste locatie is. Dus bij het kruispunt Veerweg/Vondellaan. Het college van B&W heeft dan ook besloten op deze locatie het regenboogpad te gaan realiseren.
De officiële onthulling zal naar verwachting plaatsvinden op 11 oktober 2022 (Coming-Outdag), zoals ook in de motie was gevraagd.