Zwemvereniging De Geul in onzekerheid over stijging energiekosten en huur

02 december 2022 • 13:52 door de redactie
Zwemvereniging De Geul in onzekerheid over stijging energiekosten en huur

PAPENDRECHT - Na een onzekere periode van Corona komen veel verenigingen, zoals ook zwemvereniging De Geul, opnieuw in een onzekere periode. Ronald Schuil, duo-raadslid namens het CDA, informeert bij voorzitter Arjan van Tilburg hoe de club er voor staat. De prijsstijgingen en dan met name de kosten van energie om het zwembad te verwarmen kunnen immers een enorme impact gaan hebben.

Arjan van Tilburg:"De vereniging is redelijk ongeschonden uit de Corona periode gekomen, er zijn nagenoeg geen opzeggingen geweest vanwege COVID. Wel was er het gangbare verloop en is de aanwas van nieuwe leden ver achtergebleven, mensen worden nu eenmaal geen lid van een vereniging die dicht is.

Door de gezamenlijke inzet van het Sportcentrum, huurders, gemeente, landelijke overheid én niet in de laatste plaats de leden is de vereniging redelijk op orde gebleven, ook qua financiën."

Net nu het herstel van de ledenaantallen na Corona goed op gang is gekomen, komt de energiecrisis om de hoek kijken.
Arjan: "We weten op dit moment nog niet wat de gevolgen voor ons gaan zijn wat betreft de huur van het zwembad en onze verenigingsruimte, maar dat er een forse stijging aan zal komen mag duidelijk zijn. Het is de vraag of wij - en dat zal voor meerdere verenigingen gelden – op dit moment richting onze leden een contributieverhoging van 10-15% of zelfs hoger kunnen vragen. Met alle verhogingen om ons heen zullen de mensen hun huishoudboekje weer tegen het licht houden en kijken wat haalbaar is of blijft. En (sport-) abonnementen zullen wellicht als eerste afvallen als het niet meer haalbaar is."

Alles wordt duurder, ook voor ons als vereniging, dus op lange termijn zullen we er niet aan ontkomen prijzen te verhogen.
2023 is naar verwachting een overgangsjaar van exorbitante stijging naar iets wat meer “normaal” is.

We weten op dit moment nog niet of er voor ons of bijvoorbeeld het Sportcentrum een ondersteuning vanuit de landelijke overheid gaat komen. Als de overheid geen support geeft, zou het helpen als de gemeente bijvoorbeeld een prijsplafond kan garanderen voor 2023. Het zal de prijsverhoging niet helemaal ongedaan maken, maar geeft ons wel de kans om het zwemmen tegen een betaalbaar tarief te kunnen blijven aanbieden aan Papendrecht en omgeving."

Ronald Schuil: "Als CDA willen we voorkomen dat we onze verenigingen letterlijk en figuurlijk in de kou komen te staan. We willen in de raad voorstellen een fonds te creëren waar verenigingen aanvragen kunnen doen voor ondersteuning om zo deze onzekere periode te overbruggen en ons verenigingsleven te laten voortbestaan.
We willen hierbij ook het SMS-kinderfonds noemen welke vergoedingen verstrekt voor school, muziek en sport."

Foto: Nanda van Heteren

Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.