Bestuursleden gezocht voor Stichting Beeldenpark Drechtoevers

01 april 2023 • 08:30
Bestuursleden gezocht voor Stichting Beeldenpark Drechtoevers

DRECHTSTEDEN - Stichting Beeldenpark Drechtoevers is officieel een openluchtmuseum en exposeert beelden langs de rivieroevers van de Beneden Merwede, Noord en Oude Maas.

De beelden worden geëxposeerd op locaties in Zwijndrecht (Noordpark, Maaspad), Papendrecht (Merwehoofd, Havenhoofd, Veerplein, Aviolandapad) en Alblasserdam (Haven, Kraanbaan).

Via ons netwerk bij o.a. de Nederlandse Kring van Beeldhouwers (NKvB) nodigen wij regelmatig kunstenaars uit om op onze locaties een beeld tentoon te stellen. De kunstenaars ontvangen hiervoor een geringe vergoeding. De beelden zijn en blijven eigendom van de desbetreffende beeldend kunstenaars. Onze Stichting verzorgt het ophalen van het beeld uit het atelier van de kunstenaar, het transport en het plaatsen. Indien noodzakelijk wordt ook klein onderhoud aan het beeld uitgevoerd. Na afloop van de expositieperiode wordt het beeld weer door ons teruggebracht naar het atelier van de kunstenaar.

Ons enthousiaste bestuur bestaat momenteel uit 6 vrijwilligers, waaronder 2 beeldend kunstenaars, een penningmeester, een expert op het gebied van het onderhoud aan de beelden, een secretaris en de voorzitter.

Onze inkomsten zijn afkomstig van subsidies, sponsoren en donateurs en er wordt ca. 6 keer per jaar vergaderd. Tussentijds vinden er met enige regelmaat activiteiten plaats.

Op kortere en langere termijn komen er verschillende functies beschikbaar. Om de continuïteit van de Stichting ook in de toekomst veilig te stellen zijn wij daarom op zoek naar nieuwe bestuursleden. Wij willen ons team versterken met enthousiaste mannen en vrouwen, die zich willen inzetten om het met name ook in de toekomst mogelijk te houden voor bezoekers om op een laagdrempelige manier te genieten van beeldende kunst in de eigen omgeving.

Wij zijn nu specifiek op zoek naar iemand voor het secretariaat.

De werkzaamheden betreffen onder meer het voorbereiden van vergaderingen, het maken van verslagen en het bijhouden van adresbestanden.

Daarnaast zijn wij op zoek naar versterking van ons team voor wat betreft overige werkzaamheden. Hierbij kan gedacht worden aan één of meer van de volgende zaken:

• Het aanvragen van subsidies bij de aangesloten gemeentes en bij verschillende fondsen

• Sponsoren en donateurs betrekken bij onze activiteiten
• Begrotingen en jaarverslagen opstellen
• Regelen van allerhande zaken
• Het organiseren van activiteiten
• Het verrichten van hand- en spandiensten
• Inspelen op actuele ontwikkelingen
• Informatie t.b.v. sociale media opstellen en persberichten maken

Uiteraard wordt u ingewerkt en begeleid. Kennis van beeldende kunst is een pré maar geen vereiste en we houden rekening met (langere) vakanties. U ontvangt van ons een museumjaarkaart en er is een regeling voor vergoeding specifieke onkosten. Voelt u er iets voor om deel uit te gaan maken van ons bestuur dan zien we uw bericht graag tegemoet. 

U kunt mailen naar info@beeldenparkdrechtoevers.nl.

Voor meer informatie omtrent onze stichting, zie ook: www.beeldenparkdrechtoevers.nl, Facebook en Instagram.


Gerelateerde straten:
Meer over:
Cookies

Deze website gebruikt noodzakelijke cookies voor een correcte werking en analytische cookies (geanonimiseerd) om de statistieken van de website bij te houden. Marketing cookies zijn nodig voor laden van externe content, zoals YouTube-video's of widgets van Sociale Media. Zie ons cookiebeleid voor meer informatie, of om je instellingen later aan te passen.